RETKOWO - JEDYNE TAKIE MIEJSCE Zapraszamy, bo zamiast lekarstw zdrową żywność mamy

AKTUALNOŚCI


Archiwum

Wyróżniona w międzynarodowym konkursie

01-10-2014

– Miła atmosfera oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów – tak o gali wręczenia nagród w konkursie WWF Rolnik Roku 2014 Regionu Morza Bałtyckiego mówi jedna z wyróżnionych, rolniczka ekologiczna z Retkowa w gminie Szubin - Danuta Pilarska.

W minionym tygodniu w Warszawie, podczas uroczystej gali w jednym z luksusowych hoteli, wręczono nagrody w corocznym konkursie, organizowanym przez ekologiczną organizację WWF. – Konkurs promuje osoby, które podejmują dodatkowe działania wychodzące poza obowiązujące standardy, a tym samym mają znaczący udział w ochronie środowiska Bałtyku przed eutrofizacją, odpowiedzialną m. in. za zakwity sinic, oraz są przykładem dla innych rolników w naszym kraju – informują organizatorzy.

W bieżącym roku obchodzono mały jubileusz, bowiem była to piąta edycja konkursu..

Wśród międzynarodowego grona wyróżnionych znalazła się przedstawicielka naszego regionu – rolniczka ekologiczna Danuta Pilarska z Retkowa w gm. Szubin.

– Ogromnie się cieszę z tego, iż nasze gospodarstwo zostało wyróżnione przez międzynarodowe jury – mówi rolniczka z Retkowa. – Tym bardziej, że po raz pierwszy gala rozdania nagród odbyła się u nas w Polsce – podkreśla.

– Oczywiście, jak zawsze przy takich okazjach, miałam możliwość spotkania się z wieloma osobami, wymianę z nimi doświadczeń i poglądów oraz zawarcia przyjaźni – relacjonuje Danuta Pilarska. – To bardzo cenne w mojej działalności na rzecz rolnictwa ekologicznego, by wiedzieć, jak te sprawy wyglądają w innych krajach, by później móc argumentować za konkretnymi rozwiązaniami w Polsce – akcentuje.

Obok wszystkich spraw związanych z galą, nie obyło się bez praktycznego wymiaru spotkania w Warszawie. Był to specjalny panel dyskusyjny.

Zaś Danuta Pilarska zabrała głos także podczas środowego, 24 września, posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi. – Obecnie trwają kolejne zawirowania wokół zmian ustawy o rolnictwie ekologicznym. Poproszono mnie, bym na forum komisji przedstawiła zdanie środowiska rolników ekologicznych oraz nasze propozycje ewentualnych zmian, a także opinię względem zmian proponowanych przez resort rolnictwa – informuje rolniczka z Retkowa.

GR Powiat 40/14

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/24092014-1205/16704361

Desing by PP