RETKOWO - JEDYNE TAKIE MIEJSCE Zapraszamy, bo zamiast lekarstw zdrową żywność mamy

AKTUALNOŚCI


Archiwum

Na ratunek ludzio

22-12-2013
19 grudnia w Przysiersku obyło się uroczyste przekazanie sprzętu jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych. Jedną z „obdarowanych” była OSP Szubin.
– Podczas uroczystości otrzymaliśmy zestaw narzędzi hydraulicznych – wyjaśniła Danuta Pilarska, prezes szubińskiej OSP. – Sprzęt ten nasza jednostka uzyskała w ramach projektu „Ludziom na ratunek - zakup sprzętu specjalistycznego dla jednostek OSP z terenu województwa kujawsko-pomorskiego Etap II”. Jest dzialanie, które w skali kraju nie ma porównania, bowiem tylko w naszym województwie Urząd Marszałkowski z Torunia zdecydował się na organizację takiego przedsięwzięcia. W przekazaniu sprzetu uczestniczyli m.in.: przedstawiciel Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Marek Smoczyk, Kujawsko-Pomorskie Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. mgr inż. Tomasz Leszczyński oraz Przeres Zarządu Oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu druh Zdzisław Dąbrowski – dodała.
OSP Szubin było jedyną jednostką z powiatu nakielskiego obecną w Przysiersku. Delegację z Szubina uzupelnił naczelnik OSP Szubin Ryszard Koziełek i z-ca powiatowego komendanta PSP w Nakle Franciszek Sobiechowski.

Desing by PP